Сіон - гора святая

Каталог статей

Головна » Статті » Мои статьи

ЯК ВИВЧАТИ БІБЛІЮ ?
Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете,
пізнаєте правду, - а правда вас вільними зробить!» Івана 8:31-3

ЯК ВИВЧАТИ БІБЛІЮ ?

Я хотів би вивчати Біблію, але не знаю, як і з чого почати. "На це запитання, що часто ставиться, дав чудову відповідь апостол Іван: "Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім'я Його!" (Івана 20:31). У цих словах улюблений учень Христа пропонує пораду тим, хто щиро бажає читати Писання, але не знає, з чого почати.
Апостол вказує, що в центрі його Євангелія є Ісус, і кожен, хто навчається про Нього і покладається на Нього, має запевнення у вічному житті. Тому Євангеліє від Івана, ця проста і приємна для читання книга Святого Письма, є добрим початком для вивчення Біблії.
Біблія містить багато фактів, історій, поетичних розповідей і т.п., але центральною особою усієї Біблії є Ісус Христос, здавна обіцяний Месія, розп'ятий і воскреслий з мертвих. Не лише апостол Іван свідчить, що все Святе Письмо зосереджується на Ісусі. Сам Ісус говорить про це.
Одного разу Ісус навчав у синагозі. Прочитавши пророцтво про Месію з Книги Ісаї 61:1, Ісус сів і надзвичайно здивував громаду такими словами:
"Сьогодні збулося Писання, яке ви почули" (Луки 4:21). Ясно, що мав на увазі Ісус: Святе Письмо свідчить про Христа і вказує на Нього, Христос є МЕТОЮ Святого Письма; виконання Біблійних пророцтв полягає у ділах Христа для відкуплення всіх людей.
Від початку Біблії, від першої євангельської обітниці у Книзі Буття 3:15, усі писання пророків Старого Заповіту так чи інакше свідчать про Ісуса, прийдешнього Месію. Знання, що Ісус Христос є основною особою Старого і Нового Заповіту, дає читачу Біблії впевненість у тому, що він буде благословенний Доброю Звісткою про Божу благодать, а не пов'язаний релігійними обрядами і настановами.

СПОКУСА ДИЯВОЛА

Диявол намагається ввести кожне нове покоління людей в оману, спокушаючи їх повірити, що Біблія є, перш за все, божественним посібником для морально кращого життя. Як наслідок цього, після читання Біблії людина намагається розпочати жити таким життям, яке приємне для Бога, і так одержати Його благословення. Ісус ясно попереджав про це серйозне неправильне розуміння основної мети Святого Письма. Він суворо попереджав фарисеїв, найбільш впливових релігійних провідників того часу, щоб вони не вважали Біблію релігійною книгою правил поведінки.
Ісус сказав фарисеям: "Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!" (Івана 5:39; також див. Марка 12:24; Дії 13:27). Просто кажучи, Ісус говорив фарисеям: "Ви постійно досліджуєте Писання, щоб знайти вказівки, як жити, чи спосіб життя, приємний для Бога. Але основне призначення Біблії не в тому, щоб бути книгою релігійних норм і правил. Біблія - це книга, яка складається з багатьох натхненних Богом Писань, які всі свідчать про Мене." Отже, навіть якщо це не відразу кидається в очі, основний наголос Біблії не в тому, щоб забезпечити читача різними релігійними правилами, які потрібно виконувати, щоб догодити Богу. Основною метою Святого Письма є зосередження на Ісусі Христі, Який повністю виконав Закон за нас (Матвія 5:17).
Тому, читаючи Святе Письмо, не зосереджуйтеся на Законі. Уникайте спокуси вважати Біблію збірником релігійних правил, виконуючи які можна заслужити Божу прихильність. Натомість зосередьтеся на любові і благодаті Божій в Ісусі Христі. "Закон бо через Мойсея був даний, а благодать та правда з'явилися через Ісуса Христа" (Івана 1:17).

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Ми часто чуємо, що сучасне мистецтво "означає те, що хоче глядач" або "краса - в очах глядача!" Деякі сучасні релігійні рухи пропонують подібний підхід до пояснення Біблії. Вони вважають, що пояснення Біблії - це "справа читача". Якщо ви спокушаєтесь повірити цьому, згадайте слова апостола Петра: "Бо ви знаєте перше про те, що жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить. Бо пророцтво ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим" (2 Петра 1:20-21).
Ще одне попередження стосується використання, а точніше - зловживання розумом і логікою при читанні і поясненні Біблії. Розум - це дар Божий. Однак, коли ми піддаємося спокусі засумніватися в тому, що говорить Бог у Своєму Слові, лише тому, що це не здається нам розумним чи логічним, це не що інше, як спроба диявола використати цей дар Божий проти нас і нашої віри. Апостол Павло попереджав нас про цю серйозну небезпеку підходу до віри з точки зору розуму такими словами: "Бож слово про хреста тим, що гинуть, то глупота, а для нас, що спасаємось, Сила Божа! Де мудрий? Де книжник? Де дослідувач віку цього? Хіба Бог мудрість світу цього не змінив на глупоту? Через те ж, що світ мудрістю не зрозумів Бога в му-рості Божій, то Богові вгодно було спасти віруючих через дурість проповіді" (1 Коринтян 1:18,20-21).
Крім наведених вище застережень, нам потрібно ще наголосити, що читаючи Святе Письмо, ви неминуче стикатиметеся з іменами, поняттями, концепціями чи виразами, яких не зрозумієте відразу. Це нормально. В процесі вивчення вам потрібно бути готовими до зустрічі з певними труднощами при їхньому тлумаченні. Апостол Павло говорить: "Отож, тепер бачимо ми ніби у дзеркалі, у загадці, але потім обличчям в обличчя; тепер розумію частинно, а потім пізнаю, як і пізнаний я" (1 Коринтян 13:12).
Тепер, коли ми зрозуміли, що Святе Письмо саме свідчить про те, що Христос є центральною особою усіх Писань, давайте вияснимо, з чого краще розпочати приємне Богу і благословенне Духом вивчення Божого Слова? Які практичні кроки потрібно зробити у цій справі дитині Божій?

ЗАВЖДИ СПОЧАТКУ МОЛІТЬСЯ

Просіть Бога, щоб Він послав Свого Святого Духа, щоб відкрити ваш розум (Луки 24:45; Дії 16:14). Святий Дух висвітлює Святе Письмо (Івана 16:13; 14:26). Апостол Павло пише: "Не знає ніхто й речей Божих, окрім Духа Божого" (1 Коринтян 2:11; також див. Книгу приказок Соломонових 20:27; Ефесян 1:13). Кожного разу, коли ви починаєте читати Біблію, промовте таку молитву:
"Дорогий Господи, без Тебе мій розум дуже обмежений. Відкрий мій розум Духом Твоїм, щоб я міг зрозуміти Твоє Слово, щоб я побачив Твого Сина Ісуса Христа в центрі усього сущого, щоб Твоя благодать і пробачення в Христі омили мої гріхи, укріпили мене у цьому житті і подарували мені надію на життя небесне. В Ім'я Ісуса я молю. Амінь."

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Тепер пора розпочати вивчення Біблії. Ми вже рекомендували вам розпочати з читання Євангелії від Івана. Деякі вчителі Біблії рекомендують читати дві або три книги одночасно. Непогано разом з Євангелієм від Івана читати Послання Івана, а також Псалми. Псалми у всіх життєвих ситуаціях промовляють до серця людини. Вони нагадують нашому стурбованому серцю про велику любов і милість Господню. Коли ви розпочнете ваше вивчення Біблії з читання Псалмів, це допоможе вам зосередитися на Господі і готувати своє серце до прийняття Доброї Звістки. Тепер, коли ви розпочали читати ці книги, можна рекомендувати вам такі три кроки.

КРОК ПЕРШИЙ

Передусім, вибравши для вивчення якусь з книг Біблії, прочитайте її від початку до кінця. В процесі читання корисно робити записи про прочитане. Проаналізуйте зміст і послідовність подій. Зауважте, хто говорить і про що. Які обставини подій, що відбуваються. Запитайте себе, чи не відбувається щось особливе, якесь свято чи урочистість? Намагайтеся вникнути у зміст сказаного. Завжди пам'ятайте, що нема необхідності відразу пояснювати або розуміти те, чого вчить досліджуваний вами фрагмент Біблії. Після прочитання вибраної для вивчення книги, посидьте і поміркуйте про прочитане. Яке ваше перше розуміння прочитаного? Що, на вашу думку, Святий Дух хоче відкрити вам через ці рядки?
Потім перечитайте книгу. Ви зможете побачити у ній щось таке, чого не помітили першого разу. Ви можете зробити нотатки про хронологічну послідовність подій. Це може мати велике значення потім, коли ви глибше вивчите їхній зміст.

КРОК ДРУГИЙ

Визначте справжнє значення тексту. Тут ви можете використати зроблені раніше нотатки про хронологію подій. Перевірте свої нотатки про те, хто і що говорив, кому ці вислови були адресовані. Використовуючи свої нотатки, проаналізуйте логічні зв'язки прочитаного. Пам'ятайте, що поділ розділів Біблії не завжди співпадає з дійсним початком і закінченням матеріалу, який потрібно вивчати одночасно. Пам'ятаючи про це, повільно прочитайте фрагмент ще раз і поставте собі додаткові питання. Чи не здається вам, що в прочитаному фрагменті є особлива тема або ключове слово, на якому варто було б зосередитися? Якщо є, занотуйте це.
Потім поміркуйте над посланням. Що вам говорить Святий Дух? Бог послав нам Свого Святого Духа, "щоб знати про речі, від Бога даровані нам" (1 Коринтян 2:12). Не намагайтеся виявити "приховане" значення слів. Бог виявить вам все, що вам потрібно знати за Його волею в даний момент. Потім перейдіть до наступного фрагмента. Знову відзначте головну думку і подумайте на цю тему. Працюючи так над Святим Письмом, ви побачите, що часто вже прочитане вами допомагає зрозуміти новий матеріал, який ви читаєте зараз. Подібно до складання картинки-мозаїки, поступово, фрагмент за фрагментом, перед вами починає розвертатися загальна картина того, що Бог здійснив для вас у Своїй незбагненній любові.

КРОК ТРЕТІЙ

Коли ви визначили значення Божого Слова і те, що ці слова означали для людей, для яких вони були вперше промовлені, ви, напевно, захочете використати сказане Богом для свого життя. Коли в центрі вашого життя стоїть Христос, і коли ви бачите велике благословення прощення і надії, яку Отець дає вам у Ісусі, це спонукає вас до того, щоб по-новому подивитися на те, як ви живете. Замість незадоволення і похмурості Святий Дух може породити в вас оптимістичне і позитивне сприйняття світу навіть у важких життєвих ситуаціях. Замість того, щоб завжди ставити своє "Я" на перше місце, ви, під дією Слова Божого, будете передусім дякувати Богу, а потім турбуватися про своїх ближніх до того, як турбуватися про себе. Так діяв Христос. Ми ж, щоденно читаючи Боже Слово, "...маємо розум Христів" (1 Коринтян 2:16).

КЛЮЧ ДО ВСЬОГО - УЗАГАЛЬНЕННЯ

Біблія схожа на дорогий перстень, цінність якого визначається дорогоцінним каменем у ньому Ісус є великим дорогоцінним "діамантом" Ісус Христос є центром Святого Письма. "Він є перший від усього, і все Ним стоїть" (Колосян 1:17). Чим більше ви з вірою будете читати Біблію, роздумуючи про Христа, тим краще будете розуміти, що Біблія - це велике Послання Божої любові до нас. Святе Письмо не суперечить саме собі. Неясні фрагменти Біблії пояснюються зрозумілими місцями. Святе Письмо себе пояснює. Кожна книга Біблії зосереджується на божественному визволенні, найповніше виявленому у Його Сині, Господі Ісусі Христі.
Кожного разу, коли ви починаєте вивчати Писання, моліться до Святого Духа про Його дар розуміння. Завжди пам'ятайте про велику обітницю з вуст Самого Спасителя: "Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім'я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив" (Івана 14:26).

Категорія: Мои статьи | Додав: tolik (21.09.2009)
Переглядів: 6094 | Рейтинг: 4.9/10 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вітаю Вас Гость